Czarne techniki SEO

W tym wpisie opiszę wszystkie czarne techniki SEO, czyli techniki których stosowanie może spowodować bana lub filtr. Podzielę ten wpis na techniki, których wykrycie stosowania od razu spowoduje wyżej wymienione kary oraz techniki, które w pewnych przypadkach powodują bana czy filtr na witrynę.

Może na początku opiszę co to jest w ogóle ban i filtr. Ban jest to całkowite wyindeksowanie wszystkich podstron danej witryny z indeksu google. Czy jakaś witryna dostała bana można sprawdzić poprzez wpisanie komendy site:www.twojadomena.pl w wyszukiwarce google (gdzie zamiast twojadomena wpisujesz adres Twojej domeny). Dana witryna otrzymała bana oczywiście jedynie wtedy jeżeli wcześniej ilość stron wyświetlanych poprzez tę komendę dla danej witryna była kiedykolwiek wcześniej większa od zera – w innym wypadku może to oznaczać po prostu, że dana strona nie została jeszcze w ogóle zaindeksowana przez google, czyli robot google po prostu nie natrafił na żaden link prowadzący do tej strony i tym samym nie odwiedził jej. Filtr natomiast jest mniejszą karą polegającą na tym, że dana podstrona czy cała witryna wyświetlana jest niżej w wynikach wyszukiwania na jedną lub wszystkie frazy kluczowe. Typowym filtrem jest filtr +30, który powoduje wyświetlanie się strony 30 poniżej w wynikach wyszukiwanie niż wynikałoby to z jakości strony i linków zewnętrznych.

Poniżej opiszę te najbardziej karalne formy czarnych technik SEO:

1. Ukrywanie tekstu strony przed użytkownikiem

Technika ta przybiera różne postacie. Ma ona na celu umieszczenie na stronie tekstu lub linków, które wpływałyby jak wiadomo pozytywnie na pozycjonowanie i takim ich umieszczeniu na stronie, aby użytkownik ich nie widział. Przykładem takiego zachowania może być pisanie tekstu w kolorze tła, pisanie czcionką o bardzo małym rozmiarze, na przykład czcionką o rozmiarze 1 piksela (tekst napisany taką czcionką jest niemożliwy do odczytania bez powiększenia, wygląda on poprostu jak jakaś linia), wyrzucenie go poza obszar widzenia użytkownika (to jest tak, że w ogóle nie można go na stronie zobaczyć, nie chodzi tu oczywiście o to, że odwiedzający aby zobaczyć dany tekst musi przewinąć stronę). Jest to jedna z technik SEO, które powodują automatycznie bana po wykryciu jej zastosowania.

 

2. Kopiowanie treści (nieunikalna treść)

Kolejną techniką niedozwoloną jest kopiowanie treści na swoje podstrony z podstron innych serwisów czy w szczególności skopiowanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *