Jak Zbudować Listę Adresową

Aby budować listę adresową konieczna jest przekazanie przez osobą odwiedzającej naszą stronę swojego maila. Bardzo dobrze sprawdza się tu okienko zapisu, czyli miejsce z wolnym formularzem do wpisania swojego maila. Przykładem takiego okienka jest to umieszczone na stronie kursu o nazwie darmowy kurs gry na gitarze.

Ważne jest aby to okienko było dobrze widoczne. Najlepiej dla skuteczności pozyskania maila byłoby gdyby oprócz samego okienka na stronie była tylko niewielka ilość tekstu, która zachęca do zostawienia maila. W Stanach Zjednoczonych doskonale się sprawdza zamiast tego tekstu wideo, ale u nas w Polsce badania wykazują, że dużo lepiej dla całej strony jest jeżeli zamiast tego wideo jest tylko tekst. Z drugiej jednak strony mała ilość tekstu i brak jakichkolwiek linków na stronie powoduje, że bardzo ciężko jest taką stronę wypozycjonować.

Dobrym rozwiązaniem jest w takim razie pozycjonowanie podstrony na której istnieje sporo tekstu i linków zewnętrznych, a na przykład reklama właśnie podstrony gdzie mamy tylko okienko zapisu i niewiele tekstu (tak zwany landing page). Musimy jednak pamiętać, że nie każdy reklamodawca zgodzi się na reklamę landing page’a. W szczególności google adwords nie zezwala na reklamę właśnie takiej podstrony, choć szczerze mówiąc nieczęsto zdarza się, że nie będzie jakiejś strony z tego powodu reklamować, a to przez to, że wymagałoby to osobistej wizycie na stronie moderatora serwisu google.

Dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku również ustawianie linków które mają atrybut nofollow właśnie na landing page’a. Linki to w szczególności na przykład te na portalach społecznościowych jak facebook, czy linki które są umieszczone pod filmikiem na youtube. Nie mają one siły pozycjonerskiej, więc aby zwiększyć konwersję (czyli w tym wypadku skuteczność pozyskanie maila) odwiedzin z nich warto dodać właśnie w nich linka do landing page’a.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *