Pierwszy Etap Promocji Naszej Strony

Poniżej opiszę w jaki sposób zacząć promować naszą stronę, darmowymi albo tanimi metodami. Wymienione metody są bardzo skuteczne, gdy niedawno założyliśmy naszą stronę i chcemy zwiększyć ruch na niej.

Dobrym sposobem na darmową promocję jest jej reklama w serwisie google adwords. Jeżeli wcześniej nie rejestrowaliśmy się w tym serwisie, możemy zgarnąć nawet 250 złotych gratis – pod warunkiem, że podczas rejestracji zadbamy o to. Gdy już będziemy zarejestrowani, tworzymy nową kampanię, nową reklamę, wybieramy słowa kluczowe, definiujemy dzienny limit wydatków. Bardzo ważna jest tu treść reklamy. Dobrym sposobem na to jest powiedzenie użytkownikowi, że ma na przykład nie wchodzić na naszą stronę – u mnie reklama

„Nie Wchodź Na Tę Stronę, Jeżeli Nie Chcesz Szybko Nauczyć Się Grać Na Gitarze”

dla strony http://www.GrajGitaro.pl, przyniosła najlepsze efekty. Ale musisz próbować sam – u Ciebie może lepiej działać coś innego. Poczytaj o przyciągających wzrok nagłówkach i treści reklamy, a z pewnością osiągniesz zadowalające rezultaty. Ja jednak na początku skupiłbym się tylko na reklamie w wyszukiwaniach słów niezbyt popularnych – takich, abyś miał większą konwersję (konwersja to % osób, które wykonały jakąś akcję – na przykład zostawiły maila, czy kupiły jakiś produkt) z ilości osób, które na nią wchodzą. Możesz się zdziwić, jak szybko te 250 złotych możesz wydać na reklamy słów o małej konwersji. Założeniem jest, abyś wydał je w przeciągu tylu dni, ilu będziesz potrzebował na dostanie się do pierwszej trójki w pozycjonowaniu w wynikach dla mniej popularnych, ale dokładniejszych słów kluczowych – tu wszystko zależy od konkurencji i bardzo ciężko jest podać dokładny czas, ale rozłóż sobie mniej więcej te pieniądze na jakieś 2 miesiące. Dobrze jest również ustalić odpowiedni harmonogram, w którym reklamy będą wyświetlane – polecam Ci, jeżeli kierujesz ofertę do osób, które już zarabiają – a w większości przypadków tak będzie, reklamować się w tygodniu np. od 04:00 do 14:00 (kiedy młodzi ludzie są w szkole) i od 18:00-24:00 – kiedy ludzie pracujący wrócą z pracy. Oczywiście to też zależy do oferty – jeżeli sprzedajesz coś dla firm, to rozsądnie może być na przykład reklamować się od 8:00 do 18:00 – czyli w godzinach, w których większość z nich pracuje. Na stronie, do której będziemy przekierowywać ruch z Adwords umieścimy formularz zapisu – więcej we wpisie – Tworzenie Listy Adresowej.

Inną praktycznie darmową reklamą, którą możesz utworzyć, są reklamy na facebooku – Facebook Ads. Wystarczy mieć kupon na te reklamy – kupon o wartości 50$ możesz zdobyć np. przez ebaya – normalne ceny to 2,99$ (czyli niecałe 9 złotych) – czasem ktoś wystawi aukcję za 0,99$ (czyli niecałe 3 złote). Aby kupić na tym portalu wystarczy konto na PayPal, gdzie możesz dokonać wymiany waluty. Konto na PayPal jest darmowe – na ebay tak samo. Kupon ten można wykorzystać, gdy nasz fanpage – czyli strona na facebooku ma 7 – 14 dni. Także załóżmy naszego fanpage’a – klikając Utwórz Stronę w prawym dolnym rogu będąc zalogowanym na facebooku. Późniejsza instalacja jest intuicyjna. I teraz musimy sobie określić jaka będziesz strona powitalna na facebooku – dobrze jest tu ustawić formularz gdzie dana osoba będzie mogła zostawić maila i wpisać się na naszą listę adresową – więcej we wpisie – Tworzenie Listy Adresowej. Dobrze jest, gdy zaczniemy się reklamować, żebyśmy mieli już jakąś grupę fanów. Jako, że ciężko jest w 7 dni zdobyć na początku wielu fanów – także można ich „kupić” na facebooku – 75 fanów kosztuje 3,49 złotego – czyli niewiele – a z pewnością zwiększy to nam znacznie skuteczność reklam. Reklamy na facebooku pomogły mi znacznie w reklamie mojej strony http://www.GrajGitaro.pl.

Dobrym sposobem na zgarnianie naturalnego ruchu jest również pisanie na forach tematycznie związanych z tematem naszej strony. Ustawiamy wtedy stopkę z adresem naszej strony i aktywnie udzielajmy się na forum. Upewnijmy się jednak, że możemy ustawić stopkę z adresem strony, żeby nasza praca nie poszła na marne. Taka stopka ma również pozytywny wpływ na pozycjonowanie.

Możemy też wyszukać w google frazę, taką, którą nasz kurs rozwiązuje i w otrzymanych wynikach, jeżeli są to wyniki forum, dawać odpowiedź: jeżeli chcesz znać odpowiedź na to pytanie, wejdź tutaj. Takie wpisy mają również pozytywny wpływ na pozycjonowanie.

Innym darmowym sposobem jest napisanie o swoim przedsięwzięciu na portalach społecznościowych, jeżeli Twoi znajomi interesują się tym tematem lub mogliby się nim interesować. Pomóc mogą także opisy na gg.

Powyżej przedstawiłem jedne z wielu sposobów, które mogą nam pomóc w początkowej reklamie naszego serwisu. Warto je zastosować – z pewnością w dużym stopniu pomogą one nam w rozkręceniu ruchu na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *