Rezultaty pozycjonowania strony GrajGitaro.pl

Nie pisałem jakiś czas o swojej stronie, którą aktualnie pozycjonuję w google, czyli o darmowym kursie gry na gitarze. W tym czasie nabywałem wiedzy na temat pozycjonowania, co pozwoliło mi w jakimś stopniu ją wypozycjonować tę stronę o nauce gry na gitarze. I muszę przyznać, że widzę już rezultaty w moim pozycjonowaniu tej strony, ponieważ moja lista na kurs online gry na gitarze powiększa się.

Podczas wysłuchiwania kolejnych wykładów, czytania kolejnych wpisów na blogach i postów na forach związanych z optymalizacją dowiadywałem się często sprzecznych opinii na ten temat. Musisz bowiem wiedzieć, że pozycjonowanie nie jest rzeczą jednoznaczną. Jak już wcześniej pisałem żaden pozycjoner nie zna algorytmu google, każdy jedynie domyśla się jego składowych na podstawie swojego i innych pozycjonerów doświadczenia. Jak wiadomo największą wartość ma to doświadczenie zdobyte samemu.

Poniżej opisuję więc rezultaty i komentarze z pozycjonowania mojej strony.

Na początku pozycjonowania swojej strony zdecydowałem się na pozycjonowanie strony w html-u. Była to strona z okienkiem zapisu, gdzie użytkownik mógł zostawić swój adres e-mail w celu zapisania się na moją listę adresową. Na stronie tej było też trochę treści (okoła 400 słów), około 10 linków wewnętrznych i kilka linków wychodzących. W pewnym czasie jej pozycjonowania, około tydzień – dwóch tygodni od rozpoczęcia tego procesu, widocznie po szybkiej indeksacji dużej ilości nowych podstron i dodania do kilku katalogów i precli strona była na 4. miejscu w google na frazę kluczową darmowy kurs gry na gitarze.

Później jednak zaczęła spadać. Pomimo dodawania do kolejnych katalogów i precli, strona miała 7-8 pozycję na tę frazę. Postanowiłem więc zakupić program publiker. Oglądnąłem wszystkie video instrukcje na jego temat i zacząłem dodawać wpisy automatycznie do katalogów. Wyniki nie były jednak od razu zauważalne. Myślę, że po miesiącu użytkowania ja nie jestem w stanie stwierdzić, czy ten program mi pomógł, jeżeli zauważę, że rzeczywiście jest on przydatny (o czym mówi wiele osób), dam Ci znać. Słyszałem bowiem też opinie, że bardzo niewiele katalogów w Polsce jest w ogóle zaindeksowanych przez google, co oznaczałoby, że dodawanie wpisów do nich nie miałoby znaczenia dla pozycjonowania w tej wyszukiwarce.

Gdy moja strona była na 7-8 miejscu na frazę kluczową: darmowy kurs gry na gitarze postanowiłem zrobić coś innego. Słysząc kilka pochlebnych opinii na temat wordpressa, zainstalowałem go u siebie na stronie głównej (do tej pory miałem go zainstalowanego w katalogu blog) i przeniosłem wpisy z tamtego katalogu, tak aby wyświetlały się na stronie głównej. Dodałem do tego odpowiednie okienko zapisu, co nadało blogu przejrzysty wygląd i jednocześnie dość duże szanse na zapis. Dodałem też więcej treści i podlinkowałem ją ze sobą zarówno we wpisach. Sprawiło to, że już na następny dzień strona podskoczyła w google na 5 miejsce na wcześniejszą frazę.

W międzyczasie oczywiście publiker cały czas dodawał wpisy do katalogów i precli, a ja zoptymalizowałem jeszcze swoją stronę przez odpowiednie zagęszczenie słów kluczowych, co spowodowało, że

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *