Tworzenie Strony WWW Od Podstaw Dla Początkujących

Tworząc stronę www masz do wyboru 2 opcje. Możesz stworzyć stronę www na darmowym serwerze. Adres tej strony będzie wyglądał wtedy następująco: twojastrona.darmowyhosting.pl. Nie jest to dobry sposób na założenie strony www. Najprawdopodobniej na tej stronie będą wyświetlać się reklamy serwera, na którym tę stronę założyłeś. Jeżeli nawet znajdziesz darmowy serwer bez reklam, istnieje szansa, że twoja strona zniknie z sieci w najmniej oczekiwanym momencie, czyli najczęściej wtedy, gdy ją już wypromujesz.

Dużo lepszym sposobem na prowadzenie swojej strony jest wykupienie domeny (i najlepiej hostingu) na płatnym serwerze. W sieci znajdziesz masę ogłoszeń o darmowych domenach .pl, lecz nie daj się zwieść, rzeczywiście pierwszy rok może jest i darmowy, ale koszt przedłużenia domeny po roku i jej dalszego prowadzenia jest dużo droższy niż na innych serwerach. Ja na początek polecałbym Ci kupić domenę w serwisie ovh.pl. Koszt wykupienia domeny .pl w tym serwisie wynosi obecnie 12.91 złotego za pierwszy rok z Vatem, a jej odnowienie to niecałe 55 złotych – najtaniej w Polsce.

Po zakupieniu domeny, będziesz musiał zakupić też hosting – czyli miejsce, gdzie pliki twojej strony będą przechowywane, tak żeby byłe one dostępne 24 godziny na dobę. Z domeną na ovh.pl dostaniesz co prawda mini hosting 1 MB, który pozwoli Ci na prowadzenie najzwyklejszej strony www z najprostszą grafiką – darmowe szablony możesz ściągnąć z sieci – ale nawet na wordpressa – najpopularniejszego systemu do prowadzenia bloga, nie wystarczy. Wypadałoby zakupić więc też inny hosting. Na allegro są pewne propozycje hostingu nawet za 8 złotych na rok, ale zanim użyjesz jednego z nich, przeczytaj komentarze od użytkowników, którzy wcześniej korzystali z tego hostingu. Jeżeli na początku nie masz zbyt dużego budżetu, najlepiej jest zakupić hosting pojedynczy – w grę wchodzi także SEO hosting – czyli hosting dla pozycjonowania – który znacznie poprawia twoją pozycję w google (oczywiście po spełnieniu innych dodatkowych i bardzo czasochłonnych warunków), ale jego koszt to minimum 100 złotych na rok, a przydałoby się zakupić taki za 320 złotych na rok – więcej o SEO hostingu w temacie Pozycjonowanie Dla Początkujących. Na początek polecałbym hosting na hekko.pl – na początek ten najtańszy 43 złote na rok.

I to właściwie wszystko ze spraw technicznych, czego potrzebujemy do stworzenia strony www: domena i hosting. Przydałby się jedynie jakiś edytor html – czyli języka programowania, w którym pisze się strony www. Ja na początku używałem edytora HateML Pro.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *