Zdobywanie Linków Zewnętrznych

2. Presell Page (tzw. precle)

Podczas gdy google umacniało swoją propozycję na rynku wyszukiwarek, katalogi stawały się coraz bardziej przepełnione wpisami, które były bardzo mało wartościowe. Google w swoim algorytmie zaczęło traktować wpisy z katalogów coraz gorzej, dlatego pozycjonerzy wpadli na pomysł nowego typu katalogu, jakim jest Presell Pages (tzw. precel).

Precle są to artykuły składające się z około 2000 znaków pisane na temat strony, którą dany artykuł promuje bądź z zagadnieniem, którego ta strona dotyczy. Presell Pages są nasycone odpowiednimi słowami kluczowymi i zawierają w treści linki do pozycjonowanej witryny. W większości stron z preclami można umieszczać 3 linki, także korzystaj z tego. Jako że google przy ustalaniu rankingu patrzy tylko na 1 link (pierwszy od góry) prowadzący do konkretny adres url umieszczony na każdej podstronie, warto jest, aby te 3 linki prowadziły do 3 różnych podstron strony pozycjonowanej. W anchor tekstach wykorzystaj słowa kluczowe, tak aby maksymalnie podnieść wartość linka. Staraj się również umieszczać wpisy w najbardziej wartościowych katalogach, czyli takich z dużym Page Rankiem (PR) i jak najmniejszą ilością linków wychodzących z danego serwisu.

Jako, że umieszczenie oryginalnych artykułów we wszystkich Presell Pages byłoby praktycznie niemożliwe, radzę Ci korzystać z miksera synonimów – więcej informacji na ten temat w dziale Tworzenie artykułów w mikserze synonimów.

 

3. Udzielanie się na tematycznych forach, blogach Internetowych.

Dobrym sposobem na wypozycjonowanie swojej strony jest udzielanie się na tematycznych forach i blogach Internetowych. Ważne jest oczywiście, abyś umieścił swój link w opisie na forum, czy umieścił na przykład odpowiedź na czyjeś pytania na swoim blogu/stronie i na tym forum umieścił link z adresem tej podstrony. Jeżeli umieszczasz linki w podpisie, dobrze jest się upewnić, że nie mają one atrybutu nofollow i że na tym forum można umieszczać linki do innych stron, w obu powyższych przypadkach nie będą miały one wpływu na pozycjonowanie.

 

4. Tworzenie własnego zaplecza pozycjonerskiego.

Tworzenie własnego zaplecza pozycjonerskiego jest według mnie najlepszym sposobem na pozycjonowanie swojej strony.

Własne zaplecze pozycjonerskie to po prostu Twoje strony, które linkują do strony pozycjonowanej w odpowiedni sposób. Strony te mają większą wartość, jeżeli są one umieszczone na serwerze z innym adresem ip. Pozycjonerzy uważają natomiast, że o subdomeny, o ile oczywiście są umieszczone pod innym adresem ip, są traktowane jako zupełnie inna domena. Jedynym ryzykiem jest tutaj to, że

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *